Nareszcie nadszedł ten dzień! Po długich przygotowaniach w dniu 27-07-2014 w ramach naszego debiutu rajdowego podjęliśmy wyzwanie KJS Rajdu Bieckiego będącego III Eliminacją Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego.

9a865b8bdf1489be

Nasza załoga zmierzyła się z rywalami dosiadając citroena saxo VTS 1.6 16V celowo przygotowanego do tego typu prób sportowych. Chłopcy zasiedli do swojej lśniącej i kolorowej maszyny w następującym składzie:

Sławomir Podraza – Wieloletni pasjonat rajdów samochodowych. Inicjator licznych kibicowskich wypadów w Polsce i Europie, a w końcu również tej rajdowej draki. Dzięki wsparciu psychicznemu rodziny i przyjaciół, a finansowemu naszych hojnych sponsorów otrzymał możliwość realizacji wielkich marzeń i spróbowania swoich sił za kółkiem rajdowej maszyny.

Jan Górski- Doświadczony kierowca rajdowy i zwycięzca wielu konkursów jazdy sportowej. Debiutujący na prawym fotelu i doskonałe dopełnienie tego duetu. Człowiek instytucja, o wielu pasjach i talentach: malarz, leśnik, instrumentalista. Jego doświadczenie oraz pogodny charakter czynią go świetnym pilotem i kompanem podczas tej przygody sportowej.

Impreza rozpoczęła się dosyć wcześnie rano, co, zważywszy na wspaniałą pogodę, nie przeszkadzało ani załogom, ani nawet dosyć licznej rzeszy kibiców. Wspaniała sportowa atmosfera udzielała się wszystkim, więc pomimo zaciętej rywalizacji można było zauważyć sportowe zachowania. Taki pozytywny charakter jest dużym atutem imprez amatorskich.

Trasa rajdu obejmowała trzy odcinki prób sportowych: PS1- STREFA – Odcinek zlokalizowany w przemysłowej części Gorlic ułożony na płaskim terenie. W znacznej większości asfaltowy, choć posiadał również efektowny, aczkolwiek niebezpieczny szutrowy fragment- a także dwa odcinki drogowe w miejscowościach położonych w okolicach Biecza PS2- KRYG oraz PS3- SOŚNINY. Kombinacja prób przejeżdżana byłą trzykrotnie, co dało 9 odcinków specjalnych rajdu.

Nasza załoga spisywała się świetnie, o czym świadczą uzyskane prze nią wyniki czasów. W okolicy 6 próby można było zauważyć, że w klasyfikacji swojej klasy plasujemy się w ścisłej czołówce. Niestety szyki posuła nam awaria układu chłodzenia, która wraz z wysoką temperaturą, jaka panowała tego upalnego dnia, uniemożliwiła nam dalszą jazdę. Pomimo tego niepowodzenia dobra zabawa nas nie ominęła i uważamy nasz debiutowy start za udany. Wiemy już na co stać naszą załogę i nasz samochód. Obecnie maszyna jest naprawiona i testowana, aby mieć pewność, że sytuacja się nie powtórzy na kolejnej próbie.

Następny start jest planowany 24-08-2014r w Gładyszowie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania prosimy o trzymanie kciuków za powodzenie naszej misji i mnóstwo pomyślnych wiatrów.

Dziękujemy sponsorom bez których starty napewno byłyby utrudnione: TwójKantor.pl, Grupa WOLSKI, GAM, TWEETOP, MIKULEC, VILLA DALIA, DWÓR W BRZEZNEJ, CZYSTA WENTYLACJA, M2O Projekt oraz wielu przyjaciołom, którzy bardzo pomogli nam w przygotowaniu samochodu.

Advertisements